Leasing finansowy

 

Jeżeli chcesz skorzystać z korzyści podatkowych jakie daje leasing, chcesz zwiększyć swoją zdolność kredytową, mieć stabilne raty finansowe, ale decydujesz że środek trwały (pojazd) będzie obciążał Twoje księgi i to Ty będziesz dokonywał amortyzacji środka trwałego, GetinFleet ma dla Ciebie optymalne rozwiązanie. Sfinansujemy wybrane przez Ciebie samochody i przez cały okres leasingu samochód będzie naszą własnością. W momencie wygaśnięcia Umowy nastąpi wykup pojazdu i od tego momentu Ty staniesz się jego właścicielem.

Osoby pełne inicjatywy i energii zamiast szukać ograniczeń – znajdują możliwości. Nie chcesz zbyt wiele wydawać na firmowy samochód, ani zajmować się skomplikowaną księgowością? Przedstawiamy Ci rozwiązanie, dzięki któremu szybko i bez zbędnych bagażów dotrzesz do tego celu. Wybierz leasing finansowy, by kierować samochodem równie sprawnie co firmą.

Prosty i zrozumiały sposób leasingowania

Umowa na dłużej niż rok z możliwością amortyzacji, a na końcu pojazd staje się Twoją własności. Prosto, szybko i bez drobnego druczku – na takich zasadach oferujemy Ci elastyczny leasing finansowy. Warunki, jakie musisz spełnić, nie są wygórowane. Wystarczy pozytywna ocena zdolności kredytowej oraz brak zadłużeń w firmie.

Profesjonalne doradztwo

Gdy już zdecydowałeś, że leasing to opcja dla Ciebie, wystarczy wybrać dobrą ofertę. Zapewne masz kilka pytań. Być może zastanawiasz się, w jaki sposób leasing finansowy, księgowanie i podatki wzajemnie na siebie wpływają lub jak przedstawić leasing w bilansie? Leasing a kredyt – co lepsze? Żeby pomóc Ci w rozwianiu tych wątpliwości przedstawiamy najważniejsze kwestie związane z leasingiem finansowym.

Leasing finansowy a VAT

Przy tym rodzaju leasingu musisz z góry zapłacić VAT. Pamiętaj jednak o możliwości amortyzacji kosztów. Prawo pozwala odliczyć całość lub połowę VAT-u na faktury związane z wyposażaniem lub utrzymaniem pojazdu. Leasing finansowy podatkowo opłaca się tym, którzy płacą podatek ryczałtowy lub w ogóle nie są płatnikami VAT-u.

Koszty przychodu a leasing finansowy

Amortyzacja pojazdu w tej formie leasingu jest możliwa, ponieważ samochód jest środkiem trwałym danego przedsiębiorstwa. Przedsiębiorca dolicza do kosztów przychodu odpisy amortyzacyjne oraz część raty leasingowej.

Leasing finansowy a amortyzacja

Dla ustalenia comiesięcznej wysokości amortyzacji należy najpierw wyznaczyć cenę nabycia, stawkę amortyzacyjną oraz wyznaczyć termin spłaty. Możesz liczyć na nasze merytoryczne wsparcie.

Samochód w leasingu finansowym dla ambitnych przedsiębiorstw

Leasing finansowy jest popularny wśród dużych przedsiębiorstw lub tych, które myślą o poważnych inwestycjach. Jeśli cenisz sobie dużą swobodę, elastyczność co do okresu obowiązywania umowy oraz chcesz skorzystać z przyśpieszonej amortyzacji – skontaktuj się z nami już teraz.