Leasing operacyjny

  Leasing Operacyjny gwarantuje wszystkie korzyści finansowe opisane przez nas w zakładce Wynajem Długoterminowy, a różnica polega na tym, że Ty jako użytkujący Flotę Samochodów jesteś odpowiedzialny za jej utrzymanie i ponosisz wszystkie koszty z tym związane.

Twoje Korzyści:

 • Nie płacisz całej wartości pojazdu; spłacając raty płacisz tylko różnicę pomiędzy wartością zakupu a wartością końcową pojazdu.
 • Pojazdy są naszą własnością, nie są wykazywane w Twoich księgach rachunkowych.
 • Uzyskujesz dostęp do korzystnych warunków finansowych gwarantowanych przez grupę Getin Noble Bank.
 • Zwiększasz płynność własnych środków obrotowych i poprawiasz wskaźniki finansowe.
 • Masz również prawo odliczyć VAT od rat leasingowych i serwisowych ale pamiętaj, że wysokość odliczenia jest zależna od tego czy samochód wykorzystywany jest wyłącznie do działalności gospodarczej, czy też do celów prywatno-służbowych. Dotyczy to również kosztów eksploatacyjnych. Jeżeli chcesz poznać szczegóły (kliknij)

Leasing operacyjny jest usługą, w której nasza firma udostępni Ci wybrany samochód na określony czas. Wszystko odbywa się na podstawie umowy leasingowej, czyli dokumentu przejrzystego i pozbawionego paragrafów pisanych drobnych druczkiem. Czas obowiązywania leasingu jest znany z góry, podobnie jak wysokość comiesięcznych rat, zakres Twoich praw i obowiązków. Nie wymagamy wielu formalności, za to wprowadzamy pewność i bezpieczeństwo do Twojej firmy.

Zamiast wydawać, lepiej inwestować

Samochód ma być jedynie narzędziem w Twych rękach – ale za to jak ważnym narzędziem. Ma zapewniać Ci:

 • mobilność,
 • wygodę,
 • nowe możliwości,
 • dobrą reprezentację Twojej firmy.

Nie chcesz wydawać na samochód zbyt dużo? Pomyśl o innych celach – rozwój firmy, polepszanie oferty i reklamy lub zakup specjalistycznego. Leasing operacyjny na samochód daje wiele korzyści, gdy:

 • dopiero zaczynasz – brakuje Ci funduszy na zakup pojazdu,
 • chcesz się intensywnie rozwijać – masz ważniejsze cele i szukasz atrakcyjnego sposobu na sfinansowanie pojazdu
 • prowadzisz dużą firmę – nie lubisz monotonii, a leasing operacyjny pozwala regularnie zmieniać samochody na takie, które osiągają najlepsze wyniki – zupełnie tak samo jak Twoja firma.

Nie trać czasu

Rynek samochodowy jest kapryśny, sprzedaż samochodu trwa miesiącami. Oznacza to ciągnące się spotkania z kupcami i załatwianie spraw księgowych. Jednak wcale nie musisz tego robić. Gdy wygaśnie umowa leasingu operacyjnego możesz kupić pojazd lub po prostu zwracasz nam. W jego miejsce bierzesz kolejny, lepszy model, a my zajmujemy się sprzedażą poprzedniego.

Leasing operacyjny – jak księgować?

Księgowanie w leasingu operacyjnym jest bardzo proste i korzystne. Koszty leasingu – w tym opłatę wynikającą z zawarcia umowy, opłatę wstępna oraz opłatę podstawową – można w całości włączyć do kosztów uzyskania przychodu. Leasing operacyjny oznacza krótszy okres (niż w przypadku kredytu), w trakcie którego cała wartość samochodu zalicza się do kosztów przychodu. Księgowanie odbywa się na dwa sposoby:

 • jako koszt działalności operacyjnej – jeśli Twoja rachunkowość opiera się na układzie porównawczym,
 • jako koszt wytworzenia – jeśli wybrałeś układ kalkulacyjny.

Opłaty te ustala się metodą liniową na kwoty o tej samej wysokości na każdy miesiąc leasingu.

Leasing operacyjny samochodu – opłata wstępna

Kupujący ma możliwość dokonania jednorazowego rozliczenia kosztu podatkowego z tytułu poniesionej opłaty wstępnej. Księgowanie powinno odbyć się w ramach kosztów bilansowych w tym miesiącu, w którym użytkownik zaczyna korzystać z samochodu.

Leasing operacyjny – ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie w leasingu operacyjnym pozwala na wliczenie składek OC, NNW i Assistance do kosztów uzyskania przychodu. W przypadku ubezpieczenia AC istnieje limit dla samochodów o wartości powyżej 20 tys. euro.

Leasing operacyjny na samochód używany

Przedmiotem leasingu może być pojazd z drugiej ręki, ale leasingobiorca powinien przeprowadzić jego rzetelną wycenę. Wybierając leasing operacyjny samochodu używanego zalecamy, by nie wybierać samochodów zbyt tanich, bo koszty ich serwisowania będą większe.

Zapraszamy do skorzystania z najlepszego leasingu operacyjnego

Zobacz, co możemy Ci zaoferować – skontaktuj się z naszym pracownikiem już teraz.