Już 5 000 pojazdów zarządzanych i finansowanych przez Getin Fleet

There are no translations available.

Liczba pojazdów we flocie Getin Fleet przekroczyła w tym miesiącu 5 000. To blisko 25 proc. przyrost liczby samochodów finansowanych i zarządzanych przez Firmę od początku roku. W ofercie Spółki znajdują się zarówno rozwiązania dopasowane do potrzeb sektora MSP, jak i dużych firm. Jednak to dzięki ofercie skierowanej do właścicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw Getin Fleet odnotował tak duży przyrost tylko w pierwszym kwartale bieżącego roku.

 Jeszcze w styczniu 2015 flota Getin Fleet liczyła zaledwie 2 000 pojazdów, by już pod koniec roku osiągnąć dwukrotny wzrost i przekroczyć poziom 4 000 samochodów. Początek 2016 roku to kolejne dobre wyniki Spółki i wzrost zarządzanych oraz finansowanych pojazdów we flocie do poziomu 5 000 w ciągu zaledwie 3 miesięcy. Wyniki Getin Fleet wpisują się w trend opisany przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP), który w zeszłym roku odnotował najwyższy wzrost polskiego rynku wynajmu długoterminowego w skali roku w ciągu ostatnich 7 lat, o blisko 21 tys. samochodów.[1]

 – Getin Fleet jest najlepszym przykładem tego trendu – rozumiemy potrzeby rynku, dzięki czemu nie tylko odnotowujemy systematyczny wzrost liczby zarządzanych pojazdów, ale także przyczyniamy się do dynamicznego rozwoju sektora. Osiągnięta przez nas pozycja to zasługa trafnej analizy sytuacji i odpowiedniego dopasowania naszych usług do oczekiwań klientów, w tym przede wszystkim małych i średnich przedsiębiorstw. Tak dobry początek roku to optymistyczna prognoza na kolejne miesiące. Mam nadzieję, że w kolejnym kwartale uda nam się powtórzyć ten wynik – powiedział Prezes Zarządu Getin Fleet, Tomasz Ślepowroński.

 


[1]Dane ze strony Polskiego Związku Leasingu i Wynajmu Pojazdów, http://pzwlp.pl/?m=aktualnosci&id=206